Internet otacza nas z każdej strony. Mamy routery WI-FI. Każdy ma komórkę. My mamy nawet cztery, każde z nas ma telefon służbowy i prywatny. Sąsiedzi mają WI-FI. Niektórzy z nas mają w sąsiedztwie stacje nadawcze. WI-FI mamy w centrach handlowych, szkołach, w pracy, w przychodniach i szpitalach. Nawet na ulicach. Jeśli mieszkasz w większym mieście, wyjdź na rynek lub stań w centrum i sprawdź dostępne sieci. Każda z nich wysyła fale. Cierpisz na bezsenność lub masz problemy z zaśnięciem? Boli Cię głowa lub jesteś często rozdrażniony? Powodów może być wiele, ale jest możliwość, że źródło jest bliżej niż myślisz. Ja od lat zmagam się z bólami głowy, bywało tak, że z bólem głowy się budziłam. Dlaczego?

Ciekawe jest to, że w środkach masowego przekazu znajdziemy sprzeczne informacje na temat. Szukając w pierwszych lepszych źródłach zachodnich: strona Forbes powołuje się na znanego onkologa, który twierdzi że telefony komórkowe i WI-FI nie wywołują raka i są bezpieczne. Strona brytyjskiego The Telegraph przytacza „dowody” na to, że WI-FI nie jest niebezpieczne dla dzieci.

Te mniej oficjalne źródła donoszą całkiem coś innego. Skąd ta rozbieżność? Dzisiejszy świat funkcjonuje w specyficzny sposób. W dobie manipulacji mediów dobrze jest samodzielnie poszukiwać odpowiedzi i zdać się na własny rozsądek. Słuchać częściej niezależnych osób. A telewizor wyłączyć.

Oto 9 powodów, dla których warto zrezygnować z  WI-FI:

  1. PRZYCZYNIA SIĘ DO PROBLEMÓW ZE SNEM

W 2007 roku wykonano eksperyment na grupie ludzi. Część z nich spała z telefonem blisko głowy, druga część zaś miała przy sobie atrapy, które nie emitowały żadnych fal. Ci pierwsi mieli problemy z zaśnięciem, obserwowano też u nich zmiany w zapisach fal mózgowych. Stwierdzono, że chroniczne problemy ze snem mogą przyczynić się do poważniejszych problemów zdrowotnych, jak depresja czy nadciśnienie.

2. HAMUJE ROZWÓJ TKANEK U DZIECI

Fale elektromagnetyczne z WI-FI i telefonów komórkowych mogą zakłócić rozwój komórek i ogólnie rozwój płodu. Przerywanie procesów syntezy (łączenia) białek potrafi być bardzo silne. Dotyczy to tkanek, które dopiero rosną, a więc tkanek u dzieci i młodzieży. To one są najbardziej podatne na te negatywne zjawiska, co może przyczynić się do problemów w rozwoju.

3. WPŁYWA NEGATYWNIE NA WZROST KOMÓREK

Któregoś razu grupa duńskich uczniów, którzy doświadczyli spadku koncentracji po nocach przesypianych z komórką przy głowie, przeprowadziła eksperyment. Postanowili sprawdzić oddziaływanie WI-FI na rośliny. Wykorzystując kiełki rzeżuchy, jedną partię kiełków umieścili w sali, gdzie nie było żadnego sprzętu, drugą zaś umieścili w sali, w której dwa routery znajdowały się bardzo blisko roślinek. Jaki był rezultat? Rzeżucha z tej drugiej sali nie rosła.

4. USZKADZA FUNKCJE MÓZGU

Po tym jak duńscy uczniowie zauważyli u siebie spadek koncentracji pod wpływem fal elektromagnetycznych z telefonów, naukowcy postanowili przyjrzeć się ich wpływowi na funkcje mózgu. Wówczas stwierdzono, że promieniowanie 4G ogranicza te funkcje w kilku obszarach.

5. OGRANICZA AKTYWNOŚĆ MÓZGU U KOBIET

Tutaj także przeprowadzono eksperyment. Przeprowadzono prosty test na pamięć u 15 mężczyzn i 15 kobiet. Pierwszy taki test wykonano bez oddziaływania promieniowania z WI-FI. Tu nie było żadnego problemu. Następnie poddano grupę oddziaływaniu promieniowania o częstotliwości 2.4GHz przez 45 minut. Kiedy, po tym czasie, wykonano test ponownie, okazało się, że u kobiety aktywność mózgu się zmniejszyła, odczuwały też spadek energii.

6. NEUTRALIZUJE SPERMĘ

Wiemy, że ciepło uszkadza plemniki. Okazuję się, że również WI-FI ma wpływ na ruchliwość plemników i przyczynia się do podziału DNA. Potwierdzają to testy wykonane na ludziach i zwierzętach.

7. MA WPŁYW NA PŁODNOŚĆ U KOBIET

Fale elektromagnetyczne mogą utrudniać zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Przeprowadzono testy na myszach, które poddawano promieniowaniu przez 2 godziny dziennie, przez 45 dni. Zanotowano u nich znaczne podwyższenie stresu oksydacyjnego. Uszkodzenie komórek i wpływ na strukturę DNA może się przyczynić do nieprawidłowego przebiegu ciąży lub w ogóle do trudności z zajściem w ciążę.

8. POWODUJE PRZESPIESZENIE AKCJI SERCA

Przebywanie w zasięgu bezprzewodowego internetu, telefonów czy innych sprzętów emitujących fale elektromagnetyczne sprawia, że serce może pracować szybciej. Podobne reakcje zachodzą w sercu pod wpływem stresu.

9. MOŻE SIĘ PRZYCZYNIĆ DO POWSTANIA RAKA

Wielu w to nie wierzy, ale nie można tej kwestii ignorować. Do tej pory przeprowadzone badania na zwierzętach sugerują, że fale elektromagnetyczne mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka. Badań na ludziach nikt nie przeprowadza. Znany jest jednak przypadek 21-letniej dziewczyny, która zachorowała na raka piersi. Guz odkryto w miejscu, w którym nosiła swój telefon, a miała zwyczaj noszenia go w staniku.

Źródło: https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/10-shocking-facts-health-dangers-wifi/

Brzmi niedorzecznie? A może masz jakieś dolegliwości, których źródła nikt nie zna. Zanim po przeczytaniu zapomnisz o kwestii szkodliwości bezprzewodowego internetu i telefonów komórkowych – na jakiś czas wyłącz WI-FI, przejdź na kabel i zacznij rozmawiać przez zwykłe przewodowe słuchawki, a na noc zostawiaj telefon w innym pokoju. I zobacz czy odczujesz różnicę. Jeśli masz dzieci – zrób to samo dla nich. Niezależnie czy w to wierzysz, nie warto ryzykować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.